Ważne zmiany już obowiązują! Pierwszego września poszerzył się krąg osób uprawnionych do uzyskania darmowych leków. Wystawiając receptę, korzystaj z zaktualizowanej aplikacji, która uwzględnia zmiany w refundacji, w tym bezpłatne produkty dla osób poniżej 18. roku życia i powyżej 65.

Taką aplikacją jest drWidget Baza Leków, oferująca przeszło 19 tysięcy szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Można tutaj sprawdzić m.in. skład leku, jego działanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, mogące wystąpić interakcje, stopnie odpłatności.

Szybkie dotarcie do potrzebnych informacji jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze, użytkownik może skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki. Druga opcja to zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Często przeglądane opisy można dodać do “Ulubionych”, aby mieć do nich jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp. Ponadto aplikacja umożliwia użytkownikowi tworzenie własnych grup (poza grupą “Ulubione”) i dodawanie do nich produktów.

Wskazówka! Zwróć uwagę na oznaczenia:

  • “S” na żółtym tle to znak, że produkt jest bezpłatny dla osób, które ukończyły 65. rok życia,
  • “D” na niebieskim tle to informacja dla Ciebie, że lek przysługuje za darmo dzieciom i młodzieży do 18. roku życia,
  • “C” na żółtym tle oznacza, że kobiety w ciąży uzyskają preparat bez opłat.

Dane zawarte w aplikacji drWidget Baza Leków są na bieżąco aktualizowane, nie tylko w związku ze zmianami na liście refundacyjnej, lecz także w przypadku wprowadzenia na rynek nowych preparatów bądź wycofania ze sprzedaży konkretnych produktów. Szukaj aplikacji w swoim sklepie: Google Play lub App Store. Pobierzesz ją za darmo, tak jak pozostałe pozycje z serii drWidget. Poznaj wszystkie 10 aplikacji TUTAJ.

Rzetelne i aktualne informacje o produktach leczniczych można znaleźć także w serwisach LekSeek, takich jak leksykon.com.pl, drwidget.pl, apptekarz.pl, pielegniarkom.pl, lekseniora.pl oraz lekiciazaplus.pl.