A jeśli korzystasz z aplikacji, to upewnij się, że została ona zaktualizowana i uwzględnia zmiany wprowadzone przez 72 Obwieszczenie Ministra Zdrowia. Taką aplikacją mobilną jest na przykład drWidget Baza Leków od LekSeek.

Osobom, które pierwszy raz słyszą o aplikacji z serii drWidget, wyjaśniamy: oferuje ona ponad 19 tysięcy wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Można tutaj sprawdzić m.in. skład produktu, jego działanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, mogące wystąpić interakcje, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt). Dane zawarte w aplikacji są na bieżąco aktualizowane, nie tylko w związku ze zmianami na liście refundacyjnej, lecz także w przypadku wprowadzenia na rynek nowych preparatów bądź wycofania ze sprzedaży konkretnych produktów.

Szybkie dotarcie do potrzebnych informacji jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze, użytkownik może skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki. Druga opcja to zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Często przeglądane opisy można dodać do “Ulubionych”, aby mieć do nich jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp. Ponadto aplikacja umożliwia użytkownikowi tworzenie własnych grup (poza grupą “Ulubione”) i dodawanie do nich produktów.

Rzetelne i aktualne informacje o produktach leczniczych można znaleźć także w:

Korzystając z ww. rozwiązań, na pewno nie popełnisz błędu przy wystawianiu recepty. Osoby zainteresowane zmianami wprowadzonymi przez Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 20 października 2023 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 listopada 2023 r., odsyłamy do TEGO artykułu.