Dobra wiadomość dla osób przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego przy pomocy ww. aplikacji – właśnie została wzbogacona o nowe testy. Jeśli planujesz wkrótce przystąpić do egzaminu, a nie znasz drWidget LEP, to koniecznie zajrzyj do artykułu i dowiedz się, jak ta bezpłatna aplikacja może pomóc Ci w nauce.

Pod koniec lutego br. Centrum Egzaminów Medycznych podsumowało wyniki osób przystępujących do Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej. Z testem zmierzyło się 9818 chętnych, 210 nie uzyskało wymaganych 56%, aby zdać. Średni wynik to 163,5, najwyższy wyniósł 194, natomiast najmniejszy – 52 punkty.

Kolejna szansa we wrześniu, a dokładnie 21.09, w sobotę. Chęć przystąpienia do egzaminu należy zgłosić do 15 lipca za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych. Przypominamy, że na zdających czeka 200 zadań zawierających po 5 proponowanych odpowiedzi, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Na rozwiązanie testu przewidziano 4 godziny.

Chociaż egzamin dopiero za kilka miesięcy, warto już teraz sprawdzić stan swojej wiedzy, np. rozwiązując zadania z lat ubiegłych. Można do sprawy podejść tradycyjnie i zdecydować się na kserówki, ale jest to rozwiązanie nieekologiczne i nieekonomiczne. Z pomocą przychodzi firma LekSeek, która udostępniła bazę testów egzaminacyjnych w wygodnej formie aplikacji mobilnej. DrWidget LEP można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Warto przetestować aplikację, tym bardziej że właśnie została wzbogacona o nowe testy. Teraz baza danych obejmuje egzaminy z lat 2008-2015 oraz 2021-2023.

Po pobraniu aplikacji, a przed przystąpieniem do pracy użytkownik musi zdecydować, czy chce:

  • rozwiązywać cały egzamin, czy zestaw składający się z 10, 20 lub 30 pytań;
  • być od razu informowany, czy dobrze odpowiedział, czy też wynik ma być podany dopiero po rozwiązaniu wszystkich zadań; można również przeglądać test z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami;
  • aby system wyświetlał pytania w losowej kolejności, czy dokładnie w takiej, w jakiej pojawiły się na egzaminie.

DrWidget LEP posiada funkcję zapamiętywania pytań. Jeśli użytkownik ma problem z konkretnym pytaniem, to może je zapisać, a potem wracać do niego, by utrwalić wiedzę. Ponadto istnieje możliwość rozwiązywania testu składającego się wyłącznie z takich zapisanych przez użytkownika pytań.


Przypominamy zdającym, że na stronie www.cem.edu.pl dostępna jest instrukcja rozwiązywania testów. Warto się z nią zapoznać, aby w dniu egzaminu nie zaprzątać sobie głowy sprawami technicznymi.

Pobierz z App Store Pobierz z App Store