Ostatnie dni przed egzaminem to idealny moment na weryfikację wiedzy - najlepiej poprzez rozwiązywanie testów z lat ubiegłych. Można to zrobić wygodnie, na ekranie swojego telefonu lub tabletu. Wystarczy pobrać darmową aplikację, taką jak drWidget PES.

Jak co roku, w październiku rozpocznie się jesienna sesja egzaminacyjna, która potrwa aż do końca listopada. Harmonogram egzaminów dostępny jest TUTAJ. Ochotnicy zmierzą się ze 120 pytaniami, zawierającymi po 5 proponowanych odpowiedzi. Tylko jedna jest prawidłowa; aby zdać, należy uzyskać minimum 60%.

Przed właściwym egzaminem warto zorganizować sobie podejście próbne, np. na ekranie własnego telefonu lub tabletu. Po pobraniu wspomnianej na wstępie bezpłatnej aplikacji mobilnej drWidget PES zyskasz nieograniczony dostęp do testów egzaminacyjnych z 60 kategorii, takich jak “Alergologia”, “Chirurgia ogólna”, “Choroby wewnętrzne”, “Choroby zakaźne”, “Dermatologia i wenerologia”, “Endokrynologia”, “Genetyka kliniczna”, “Hematologia”, “Kardiochirurgia”, “Kardiologia”, “Medycyna nuklearna”, “Mikrobiologia lekarska”, “Neurologia”, “Okulistyka”, “Pediatria”, “Psychiatria” itd. Jeśli nie znajdziesz swojej specjalizacji, to nic straconego! Wystarczy poprosić o jej dodanie - taki wniosek wyślesz bezpośrednio z aplikacji.

Zanim przystąpisz do pracy z drWidget PES, zdecyduj, czy chcesz rozwiązywać cały test egzaminacyjny, czy też zestaw 10, 20 lub 30 pytań. Kolejność wyświetlania pytań może być identyczna jak na egzaminie albo losowa. Dodatkowo możesz wybrać, kiedy system będzie wskazywał, czy udzielone odpowiedzi są poprawne: od razu po zaznaczeniu konkretnego wariantu odpowiedzi czy dopiero po zakończeniu całego testu.

Aplikacja zapamięta uzyskane przez Ciebie wyniki wraz z czasem rozwiązywania testu. Swoje postępy w nauce możesz śledzić na czytelnych wykresach, a jeśli będziesz miał problem z konkretnym pytaniem, dodaj je do zakładki “Ulubione”. Dzięki temu łatwo do niego wrócisz, by utrwalić wiedzę.

Wszystkim osobom przystępującym do PES w zbliżającej się sesji jesiennej życzymy powodzenia i przypominamy o konieczności zabrania na egzamin dokumentu potwierdzającego tożsamość.